Charita do Afriky dětem

Náš nadační fond ONE MORE DAY FOR CHILDREN má krom 148 adoptivních rodičů na dálku také další plány. Rozšířit již postavený dětský domov na severu Keni v oblasti Laikipia poblíž města Doldol, kde k dnešku již žije 64 našich adoptivní děti, které již nikoho nemají.

Dalšími plány jsou – Pomoci smutným případům dětí ze slumů poblíž města Nanyuki, které jsou buďto HIV pozitivní od narození, jelikož pozitivní krev jim předala matka, nebo jim rodiče zemřeli na AIDS a nemá se o ně kdo starat. Tudíž nemohou navštěvovat školu, strádají hlady, spí na jedné posteli bez matrace spolu s dalšími 5 sourozenci a mohl bych mluvit a psát ještě dlouho. Dále také masajské dívenky zachránit od manželství a pomoci jim formou adopce na dálku, díky které budou moci chodit do školy. Chceme pro ně sehnat adoptivní rodiče na dálku a umístit k nám do nově postaveného dětského domova.

ZALOŽENÍ Nadačního fondu: Dne 3.4. 2009 jsem s pomocí Hellen Gathogo z Keni založil charitativní organizaci ve které působím od 16.8. 2010 jako president. V Keni s názvem „ONE MORE DAY FOR CHILDREN“ a v Čechách nadační fond se stejným názvem. Tato organizace pomáhá dětem v oblasti národního parku Mount Kenya , oblasti Laikipia a provincie Doldol v Keni.

 

charita

 

Děti v této oblasti jsou velmi vyhladovělé, nemocné a pozitivní na HIV. Ve Slumech kolem města Nanyuki lze občas vidět děti na ulici. Jsou bez domova a bez rodičů, čichají lepidlo aby neměli hlad. Někdy jsou vyhozeny z domova, jelikož je pěstouni nemají jak uživit. Proto jsem se rozhodl zřídit tuto organizaci a postavit pro tyto děti dětský domov.

 

Česká spořitelna, číslo účtu je 403 424 369 / 0800

 

U příkazce uveďte své jméno a na e-mail omdc@omdc.cz nám napište co by jste si přáli s penězi udělat nebo jen třeba „ahoj“ a my zajistíme, že paní Hellen nebo Jiří Vám odpoví a napíšou Vám kam a na co byly peníze použity.

Děkujeme všem hodným lidem za podporu těchto dětí, kteří by se bez Vaší pomoci opravdu neobešli… Pomůžete také?

Váš Jiří Pergl

 

dsc_6957f34_2159som_4172